28.7. – 30.7.2023 víkendové soustředění Šumava – mládež

Tento víkend jsme pro děti uspořádali hasičské soustředění na Šumavě.
V pátek ráno jsme vyrazili do obce Zdíkovec, kde jsme postavili naše tábořiště.
O pár kilometrů dále ve Stachách nemohla chybět navštěva hasičského muzea. Den jsme zakončili opékáním špekáčků a vycházkou v obci.
V sobotu následovaly výlety. Svezli jsme se lanovkou na rozhlednu Zadov odkud
byl nádherný výhled po okolí. Projeli Modravu, zavítali do soví voliéry Borová
Lada a Sklářské huťě ve Stachách.
Večer jsme přejeli do Benešovy Hory na noční soutěž Šumavské hasičské ligy mládeže.
Bylo to zde perfektně zorganizované, skvělá atmosféra, závod s pravidly trošku jiný než jsme zvyklí u nás, ale vše jsme zvládli na jedničku. Závodili pouze mladší žáci, protože starší žáci tu nebyli v kompletní sestavě. Soutěž byla jednokolová a s časem 18,25 jsme si vyběhali 1. místo. Měli jsme obrovskou radost a ještě o to víc, že jsme vítězství odvezli na Moravu, tak jako  starší žáci ze Senetářova ( okres Blansko ). Celá soutěž byla zakončená ohňostrojem.
V neděli jsme se probudili do deštivého počasí a tak jsme museli vynechat plánovaný
lanový park. Po zbalení našeho tábořiště jsme vyjeli do ZOO Hluboká nad Vltavou a večer
se vrátili domů. Celý víkend jsme si to spolu všichni náramně užili a už se těšíme na příští rok.
Děkujeme rodině Benešové za poskytnuté zázemí a panu Vladimíru Jírovcovi za pozvání na soutěž Šumavské ligy.

Fotogalerie:

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.